آیا تلفن اینترنتی رایگان وجود دارد؟

تلفن اینترنتی رایگان

شاید شما هم علاقه مند باشید بدانید جملاتی مانند تلفن اینترنتی رایگان یعنی چی؟ آیا امکان مکالمه رایگان وجود دارد؟ شرایط آن به چه صورت است؟

پس با ما همراه باشید تا این موارد را بررسی کنیم.

تلفن اینترنتی رایگان ممکن است؟

در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا، دیگر اپراتورها از طریق مکالمه صوتی درآمدی ندارند. یعنی شما با خرید پکیج اینترنت مقدار زیادی اعتبار رایگان برای مکالمه صوتی به شما تعلق میگیرد. چرا؟ زیرا اینترنت به قدری نفوذ پیدا کرده است و همچنین پایدار است که مشترکین تمایل دارند مکالمات خود را روی نرم افزارهای ارتباطی یا اجتماعی مانند اسکایپ، واتس اپ و … انجام دهند. پس هزینه بردار بودن مکالمه یک نقطه منفی برای اپراتور محسوب می شود.

زمانی که از کلمه تلفن اینترنتی صحبت میکنیم یعنی نرم افزارهایی که از امکان مکالمه صوتی و تصویری پشتیبانی میکنند، این امکان را به شما می دهند که بصورت کاملا رایگان با دیگر اعضای آن شبکه مکالمه داشته باشید.

تلفن اینترنتی در ایران

تلفن اینترنتی در ایران نیز گسترش زیادی دارد. حتی با وجود اینکه در استفاده از چند پلتفرم محدودیت هایی وجود دارد اما مکالمه از طریق واتس اپ، ایمو، اسکایپ و سایر نرم افزارها برای مردم تبدیل به یک عادت شده است. بنابراین ما در ایران نیز تلفن اینترنتی رایگان داریم. اما نبایستی فراموش کرد که لازمه تماس رایگان اینترنتی اتصال هر دوطرف مکالمه به اینترنت است.

تلفن اینترنتی و اتصال آن به شبکه مخابراتی

اما استفاده از تلفن اینترنتی زمانی جذاب میشود که نیازمند اتصال طرف مقابل به اینترنت نباشد. این قابلیت در سالیان گذشته توسط وایبر و اسکایپ معرفی شده است. اما استفاده از آنها برای ارتباط با شبکه مخابراتی ایران مقرون به صرفه نیست. این امکان به پیام رسان های دارای 5 میلیون مشترک کشور داده شده است که بتوانند به شبکه مخابراتی کشور متصل شوند که در آینده نزدیک مقالاتی در آن خصوص نیز منتشر میکنیم.

در حال حاضر برای این اتفاق نیازمند تهیه سیپ ترانک و یا سیپ یوزر از اپراتورهای ثابت کشور هستم. بدین ترتیب برای داشتن تلفن اینترنتی که بتواند با شبکه مخابرات کشور ارتباط برقرار نماید نیازمند تهیه اشتراک سیپ از اپراتورهای ثابت مانند شاتل، آسیاتک، پیشگامان و … هستیم.

اما بایستی بدانیم برای ارتباط با شماره تلفن های کشور باید مطابق تعرفه مصوب هزینه بپردازیم.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تعرفه مکالمات اپراتورهای تلفن ثبت به لینک زیر مراجعه کنید.

تعرفه مکالمات اپراتورهای تلفن

نیاز به مشاوره دارید؟

همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

مدیر سایت
تلینا مرجعی جهت معرفی و خرید سرویس‌های تلفنی نسل جدید می‌باشد. با کمک تلینا می‌توانید تمامی اطلاعات مورد نیازتان از جمله قیمت‌ها، نحوه سرویس‌دهی‌، مزایا، معایب و … هر اپراتور تلفن ثابت را بررسی و مقایسه نموده و هوشمندانه خرید کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    همین الان فرم زیر را پر کنید ...

    اگر تمایل دارید دموی نرم افزار را برایتان ارسال کنیم.