آموزش کانفیگ سیپ ترانک مخابرات با مرکز تلفن ویپ

سیپ ترانک مخابرات

در این مطلب نحوه کانفیگ و تنظیمات سیپ ترانک (SIP Trunk) مخابرات را در مرکز تلفن ویپ مانند الستیکس، ایزابل، استریسک، فری پی بی ایکس، مرکز تماس نسیم و … آموزش می دهیم.

شرکت مخابرات ایران پس از واگذاری خطوط خود بصورت E1 و با ورود سوئیچ های نسل جدید NGN اقدام به واگذاری سیپ ترانک نمود. بدین ترتیب سیپ ترانک مخابرات پس از تعیین شماره می تواند روی زوج سیم مسی و یا فیبر (FTTH) تحویل مشترک گردد. لازم به ذکر است چنانچه سیپ ترانک از طریق سیم مسی تحویل شود نیاز به مودم سیپ وجود دارد. (فقط سیپ ترانک مخابرات بصورت فیزیکی تحویل می گردد و شرکت های خصوصی مانند آسیاتک، شاتل و پیشگامان نیازی به تحویل فیزیکی ندارند.)

شرکت مخابرات در سایت خود اینگونه توضیح داده است:

SIP Trunk چیست؟

در نسل جدید شبکه‌های مخابراتی (NGN) که کلیه ارتباطات بر مبنای IP می‌باشد، جهت ارتباط بین مراکز تلفنی و همچنین ارتباط مراکز تلفن خصوصی (PBX) از ترانک‌های بسته‌ای (PACKET TRUNK) استفاده می‌شود که نوعی از آن SIP TRUNK می‌باشد و جایگزین ارتباطات PRA و E1 در شبکه‌های TDM است. برای برقراری ارتباط با این سرویس لازم است متقاضی به SIP-T-VPN شرکت مخابرات استان تهران متصل گردد. مشترکینی که می‌خواهند از سرویس‌های متنوع (VoIP) برخوردار شوند می‌توانند از این سرویس بهره بگیرند.

ویژگی‌های محصول:

  • امکان واگذاری گستره متنوعی از کانال‌های همزمان و نامبرینگ متناظر با آن بنا به درخواست متقاضی. به طور مثال: تعداد ۱۰، ۲۰، ۱۵۰ و یا ۱۰۰۰ کانال
  • عدم محدودیت جغرافیایی برای ارائه سرویس
  • کاهش هزینه تجهیزات

 

راه اندازی سیپ ترانک مخابرات

پس از تحویل نهایی شرکت مخابرات چند پارامتر را به شما اعلام می نماید که شما می تواند سیپ ترانک خود را به SBC ریجستر نمایید.

پارامترهای تحویلی عبارت است از:

IP = 10.X.X.X

Netmask = 255.255.255.248

Gateway = 10.X.X.X

IP SBC = 10.X.X.X

با داشتن این اطلاعات و تست پینگ تا SBC می توان کانفیگ سیپ ترانک مخابرات را انجام داد.

کانفیگ سیپ ترانک

 

More

type=friend

qualify=yes

nat=yes

dtmfmode=auto

canreinvite=no

نیاز به مشاوره دارید؟

همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

مدیر سایت
تلینا مرجعی جهت معرفی و خرید سرویس‌های تلفنی نسل جدید می‌باشد. با کمک تلینا می‌توانید تمامی اطلاعات مورد نیازتان از جمله قیمت‌ها، نحوه سرویس‌دهی‌، مزایا، معایب و … هر اپراتور تلفن ثابت را بررسی و مقایسه نموده و هوشمندانه خرید کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    همین الان فرم زیر را پر کنید ...

    اگر تمایل دارید دموی نرم افزار را برایتان ارسال کنیم.