خطوط دورشوال E1 چیست؟

خطوط دورشوال E1 چیست؟

در بلاگ ۱۳۹۸/۰۷/۱۸

پیدایش خطوط دورشوال E1 به آنجایی بر میگردد که بسیاری از شرکت ها و سازمان هایی که تا به امروز نیاز به داشتن تعداد تماس های همزمان ورودی و خروجی زیادی داشتند، مجبور بودند به تعداد تماس های مورد نیاز خطوط تلفن متفاوت تهیه کنند. حال در نظر داشته باشید که مجموعه ای برای کار خود نیاز به ۳۰ خط تلفن داشت، در این صورت می بایست از مخابرات ۳۰ زوج سیم کابل تلفن دریافت کند که هر یک شماره تماس مخصوص به خود را داشت. اگر این مجموعه قصد انجام امور تبلیغاتی و چاپ کاتالوگ و کارت ویزیت را داشت می بایست تا ۳۰ شماره تماس مختلف را به عنوان راه ارتباطی با مشتریان اعلام کند تا در صورت مشغول بودن هر خط، مشتریان با سایر خطوط ارتباط برقرار کنند.

از آنجایی که این روش راه حل عقلانی و درستی به نظر نمی رسید، باید راهکاری ایجاد میشد تا امکان برقراری تماس با تعداد سیم های تلفن کمتر میسر می شد. همچنین داشتن تعداد زیادی شماره ی متفاوت از دیگر مشکلاتی بود که مجموعه ها در صدد مرتفع ساختن آن بودند.

معرفی خطوط دورشوال E1

با توجه به موضوعات گفته شده، این بار هم ارائه راهکارهای دیجیتال راهگشای سازمان ها و مجموعه ها بود. از جمله این راه حل ها استفاده از دورشوال E1 PRI است که وظیفه برقراری چندین تماس همزمان را به عهده دارند.

برای تهیه این خطوط نیاز است تا نماینده دارای حق امضای شرکت به مخابرات منطقه مورد نظر مراجعه و پس از ارائه مستندات و مدارک حقوقی شرکت، نسبت به پرداخت هزینه های ثبت نام اقدام کنند. بعد از سپری شدن بازه زمانی در حدود ۴۰ روز، مخابرات زوج سیم دورشوال E1 را در محل مشترک تحویل می دهد و بقیه فرآیند های کاری به عهده مشترک و راه اندازی سیستم مرکز تماس ایشان است.

برای ارتباط سیستم مرکز تماس و خطوط دورشوال E1 نیاز به تهیه مودم پیشنهادی از سمت مخابرات است. برندهای متفاوتی همچون واتسون، ژاوی، زیمنس و غیره با براورد قیمتی در حدود ۳ میلیون تومان در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرند.

خطوط دورشوال E1 امکان برقراری حداکثر ۳۰ تماس همزمان را در اختیار مشترکین قرار می دهد و بسیاری از مشکلات خطوط تلفن آنالوگ شهری را ندارد. در عین حال برخی از محدودیت ها و موارد نیز در این راستا وجود دارد که بعضا مجموعه ها را از استفاده از خطوط دورشوال E1 منصرف می کند.

برخی از مهم ترین مشکلات و محدودیت های خطوط دورشوال E1

۱– هزینه راه اندازی نسبتا زیاد

برای راه اندازی خطوط E1 هزینه های زیادی وجود دارد از جمله:

پانصد هزار تومان هزینه انتخاب شماره (سالیانه)

پانصد هزار تومان هزینه نصب و راه اندازی (یکبار)

یک میلیون تومان هزینه آبونمان (سالیانه)

سه میلیون تومان هزینه مودم

۲– اعطای سرویس به مجموعه های حقوقی

از جمله شرایط دریافت و ثبت نام خطوط دورشوال E1 آنست که متقضای آن می بایست حتما شخصیت حقوقی باشد و در غیر اینصورت امکان ثبت نام و دریافت خطوط میسر نیست.

بسیاری از کسب و کارها در غالب شخصیت حقیقی ارائه سرویس و خدماتشان را انجام می دهند و به این دلیل امکان دریافت خدمات خطوط دورشوال E1 را ندارند.

۳– عدم انتقال خطوط و جا به جایی

در صورتی که مشترک به هر علتی قصد جا به جایی و انتقال خطوط به به مکان جدید را داشته باشد، در بسیاری از موارد امکان جا به جایی و انجام مکالمه در مجموعه جدید میسر نیست. حتی در صورتی که خطوط دورشوال E1 در منطقه مخابراتی مشخص درخواست جا به جایی داشته باشد، باز هم می بایست در ابتدا موضوع به مخابرات منطقه اعلام شود و در صورت بررسی و موافقت مخابرات منطقه و پرداخت هزینه امکان جا به جایی میسر خواهد بود.

راه حل جایگزین خطوط دورشوال E1

خوشبختانه مدتیست که خطوط تلفن نسل جدید با نام سیپ ترانک جایزگین انواع خطوط تلفن قدیمی تر شده و به دلیل نداشتن هیچ یک از محدودیت های فوق، بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

این خطوط امکان برقراری تعداد تماس های همزمان زیادی را از طریق داشتن یک سرشماره به مشترکین می دهد و تمامی افراد حقیقی و حقوقی می توانند با تعداد تماس های همزمان انتخابی، اقدام به برقراری تماس های تلفنی کنند.

راهنمای خرید خطوط آسیاتک

تمامی مراحل سفارش خطوط سیپ ترانک به صورت سیستمی و ظرف مدت کوتاهی اتفاق می افتد و ظرف مدت ۴۸ ساعت امکان استفاده از خطوط وجود دارد.

همچنین مشترکین خطوط سیپ ترانک به راحتی می توانند خطوط مورد نظر را در هر مکانی مورد استفاده قرار دهند.

بروز ترین و کم هزینه ترین راهکار کدام است ؟

بطور یکسان نمی توان گفت که چه نوع خطی برای چه مجموعه ای کاربرد دارد، به این علت که هر یک از خطوط دارای قابلیت های متفاوت بوده و حتما می بایست تا بر اساس شرایط و امکانات موجود نسبت به خرید خط مورد نظر اقدام نمایید.

مشاورین تلینا همواره آماده اند تا با انجام مشاوره رایگان شما را در رسیدن به خواسته مورد نظرتان راهنمایی نمایند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.