مزایای تلفیق مراکز تماس با تکنولوژی ویپ

ویپ چیست؟

آینده درخشان خط تلفن های اینترنتی برای شرکت ها، سازمان ها و ارگان ها در دستان فناوری ویپ می باشد از همین لحظه ما باید به فکر، اقدام برای به روز ماندن همیشگی کسب و کار خود باشیم، تا در آینده ای نه چندان دور حرفی برای گفتن داشته باشیم.

فناوری ویپ (VoIP) چیست؟

تکنولوژی است که امکان ارسال و دریافت صدا در بستر شبکه‌ ای مانند اینترنت راه فراهم می کند.

فناوری VoIP مخفف کلمه voice over protocol می باشد.

تفاوت و مزیت تکنولوژی ویپ با خطوط مخابراتی PSTN چیست؟

سیگنال های آنالوگ همان صدای ما هستند، که باید توسط مبدلی در سمت سیستم مرکز تلفن ویپ با انجام فرایندی به دیجیتال تبدیل شود.

سیگنال های دیجیتال بسیار ساده و قابل کنترل شدن از نظر، تبدیل آن ها به هر فرمتی، فشرده سازی آنها، رمزگذاری آنها و غیره می باشند.

با توجه به سادگی سیگنال های دیجیتال در بستر شبکه ما در مرکز تماس های ویپ از امنیت بالاتری نسبت به مرکز تماس های سنتی برخوردار خواهیم بود.

با بهره گیری از تکنولوژی VoIP از چه امکاناتی بهره مند می شویم؟

با توجه به اینکه در فناوری VoIP برای ارسال و دریافت صدا از پروتکل های مختلفی مانند پروتکل sip استفاده می شود، پس به راحتی می توان گفت که شبکه ما در عین سادگی بسیار انعطاف پذیر و قابل گسترش می باشد.

این امر باعث شده تا تولیدکنندگان در ارائه و راه اندازی مرکز تلفن مبتنی بر ویپ بتوانند امکانات مختلف و متنوعی را همراه آن برای استفاده کنندگان فراهم آورند.

امکاناتی که شامل:

 • امکان برقراری کنفرانس تلفنی چند کاناله
 • امکان استفاده از نرم افزار تلفنی و برقراری تماس از راه دور
 • قابلیت ارسال و دریافت فکس در بستر شبکه ویپ
 • امکان جابجایی محل کار خود بدون از دست دادن خط تلفن ثابت اینترنتی خود
 • صرف هزینه مناسب‌تر برای برقراری تماس ها در مسافت های طولانی
 • تامین امنیت بیشتر
 • ارتباط و اتصال راحت تر شعبه و یا دفاتر مختلف خود
 • امکان مانیتورینگ سیستم از راه دور توسط مدیران
 • و …

کارکرد کنفرانس چند کاناله در فناوری ویپ چیست؟

با این تکنولوژی می توانیم به راحتی کنفرانس های تلفنی با تعداد دلخواه از افراد شرکت کننده، در هر مکان و شرایطی برقرار کنیم.

به دلیل اینکه بستر استفاده از مرکز تماس VoIP شبکه است و این شبکه اینترنت مبتنی بر آی پی می باشد، قادر خواهیم بود این کنفرانس ها را ذخیره و در زمان مورد نظر برای افراد گوناگون ارسال کنیم.

بهره گیری از نرم افزار برای برقراری تماس های تلفنی به چه صورت است؟

نرم افزاری ایجاد شده است، تا برای کنترل تماسهای ورودی/خروجی بیشتر شود و ما استفاده راحت تری در هر موقعیتی حتی خارج از محل کارمان برای برقراری ارتباط و یا تماسی، با شماره تلفن ثابت دفترمان را داشته باشیم، تنها با استفاده از این نرم افزار که در گوشی همراه ما نصب شده است.

آیا برای ارسال و دریافت فکس در بستر ویپ مقدماتی لازم است؟

ما به شما می‌گوییم خیر! با استفاده از قابلیتی که تکنولوژی ویپ در اختیار ما قرار می دهد، می توانیم بدون درگیر شدن با دستگاه فکس از بستر نرم افزاری، فایل مورد نظر خود را به هر نقطه ای که میخواهیم ارسال کنیم‌.

جابجایی در امکانات ویپ به چه معناست؟

حتماً با این مشکل مواجه شده اید که در زمانی به طور ناگهانی مجبور به تغییر مکان محل کار خود شده باشیم، که حتی فرصت اقدام به انتقال خط تلفن ثابت خود را نداشته باشیم.

همه ما آگاهیم که انتقال خط تلفن ثابت، یک تنه نیازمند صرف زمان و فرایند طولانی است.

با بهره گیری از فناوری ویپ، در این مواقع تنها کافی است در محل کار جدید خود کابل اینترنت تلفن خود را به پورت مربوطه وصل کنیم، زیرا خط تلفن ثابت اینترنتی شما در همه حال همراه تان خواهد بود.

ارزان بودن تماس ها در سیستم تلفنی ویپ به چه منظور است؟

در این فناوری برقراری تماس ها با مسافت های طولانی از هزینه مقرون به صرفه تری برخوردار هستند، نسبت به تماس هایی که با مرکز تماس های سنتی برقرار می‌شد.

برقراری امنیت در بهره گیری ازامکانات ویپ چگونه است؟

مرکز تماس هایی که با فناوری ویپ راه اندازی شده ند به مراتب از امنیت بالاتری نسبت به مراکز سنتی برخوردار هستند؛ زیرا در سیستم تلفنی voip قبل از برقراری تماس فرایند احراز هویت انجام می شود، که در بیشتر مواقع فرد تماس گیرنده نیز متوجه آن نمی شود، اما در سیستم‌های آنالوگ این فرآیند در نظر گرفته نشده است.

افزایش تعداد خطوط سیستم تلفنی ویپ امکان پذیر است؟

در یک مرکز تماس تلفنی ویپ به راحتی می توان داخلی هایی با تعداد دلخواه تعریف کنیم، و با افزایش تعداد داخلی ها این امکان به وجود می‌آید که با اضافه کردن گیت وی ها در شبکه، تعداد خط تلفن ها را نیز افزایش دهیم.

در صورتی که در سیستم های آنالوگ، از ابتدا ظرفیت شبکه مشخص می شود و قابل تغییر نخواهد بود.

گیت وی ویپ یا VoIP Gateway چیست؟

پل ارتباطی بین شبکه مخابرات تلفن شهری و شبکه تلفنی مبتنی بر IP می باشد.

یکپارچگی در مرکز تماس ویپ امکان پذیر است؟

یکی از مزایای خیلی مهم از امکاناتی که فناوری ویپ در اختیار ما قرار می دهد، این است که با ایجاد ارتباطی بین داخلی تعریف شده مان (گوشی تلفن) با سرور تلفنی ویپ خود قادر خواهیم بود، از آن پس دیگر همیشه با گرفتن شماره داخلی مورد نظرمان، که مهم نیست در چه شهر، منطقه و ایالتی قرار دارد با آن ارتباط برقرار کنیم.

نیاز به مشاوره دارید؟

همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

فاطمه پیران

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  همین الان فرم زیر را پر کنید ...

  اگر تمایل دارید دموی نرم افزار را برایتان ارسال کنیم.