اجاره خط و شماره تلفن

تلینا

سوالی که بصورت مداوم از ما پرسیده می شود اینست که، آیا می شود خط تلفن اجاره کرد؟ آیا خط تلفن 4 رقمی قابل اجاره است؟ چطور خط تلفن 5 رقمی اجاره کنم؟

بصورت کلی جواب این سوال خیر است!

مطابق با قوانین کشور استفاده کننده از خط تلفن که اطلاعات آن در سامانه شاهکار ثبت شده است، چه تماس ورودی و چه تماس خروجی و هر استفاده دیگر از زیرساخت های مخابراتی از جمله خط تلفن باید توسط مالک آن انجام پذیرد. بنابراین مالک قانونی سرویس و خط، مسئول تمامی اتفاقات سرویس مربوطه می باشد. این قانون بدین معنیست که استفاده کننده از خط باید مالک آن باشد.

سامانه شاهکار چیست؟

سامانه شاهکار با هدف یکپارچه‌سازی و احراز اصالت سرویس‌گیرندگان سرویس‌های ارائه‌شونده توسط سرویس‌دهندگان طراحی و پیاده‌سازی‌ شده است.

به دستور سازمان تنظیم مقررات رادیویی از تاریخ فروردین 1396 هنگام ثبت نام مشترک جهت دریافت سرویس های اینترنتی، می بایست اطلاعات مشترک از جانب شرکت اپراتور در سامانه شاهکار ثبت گردد.

مالک خط تلفن و استفاده کننده خط تلفن

بنابراین مالک خط نمی تواند خط خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری واگذار کند یا اجاره دهد.

نیاز به مشاوره دارید؟

همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

مدیر سایت
تلینا مرجعی جهت معرفی و خرید سرویس‌های تلفنی نسل جدید می‌باشد. با کمک تلینا می‌توانید تمامی اطلاعات مورد نیازتان از جمله قیمت‌ها، نحوه سرویس‌دهی‌، مزایا، معایب و … هر اپراتور تلفن ثابت را بررسی و مقایسه نموده و هوشمندانه خرید کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    همین الان فرم زیر را پر کنید ...

    اگر تمایل دارید دموی نرم افزار را برایتان ارسال کنیم.