پیش شماره 9101 و 9130 متعلق به کجاست؟

پیش شماره 9101 متعلق به کجاست؟

اگر با پیش شماره 9101 یا 9130 با شما تماس گرفته اند و احتمالا کنجکاو شده اید بدانید که این چه نوع شماره ای ایست و متعلق به کجاست، در ادامه ی این مقاله همراه ما باشید.

نسل جدید از خطوط تلفن ثابت که با عنوان تلفن اینترنتی شناخته می شوند، بر اساس مجوز FCP سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی که در سال 94 به مجموعه های واجد شرایط اعطا گردید، قابلیت استفاده یافت و مورد بهره برداری قرار گرفت.

از جمله مجموعه هایی که توانستند مجوز بهره برداری از خطوط تلفن ثابت شبکه های نسل جدید NGN را به دست آوردند، شرکت انتقال داده های آسیاتک بود. بر اساس آنچه از سوی سازمان تنظیم مقررات تعیین گردید، امکان بهره برداری از پیش شماره 9101 و 9130 برای این مجموعه فراهم شد. از آنجا که شماره تلفن های اینترنتی به صورت هشت رقمی قابل استفاده است، این اپراتور در فاز اول مجاز به بهره برداری از بلوک 10 هزارتایی شماره شد. به این صورت که بعد از کد استان پیش شماره 9101 و 9130 قرار می گیرد و بعد از آن چهار شماره قابل تعیین است. در حال حاضر این پیش شماره ها برای اکثر استان های کشور قابلیت دریافت و استفاده را دارد.

چه مجموعه هایی از پیش شماره 9101 و 9130 استفاده می کنند؟

در بیشتر مواقع مجموعه های تجاری و سازمانی از خطوط تلفن آسیاتک استفاده می کنند. مهم ترین دلیل برای این موضوع نیز آن است که این مجموعه ها قادر هستند تا با استفاده از یک پیش شماره، تعداد مکالمات همزمان زیادی داشته باشند و این موضوع بسیار راه گشای آن هاست. یکی دیگر از دلایلی که مجموعه های تجاری و سازمانی را به سمت استفاده سوق می دهد، هزینه ی مکالمه ی نسبتا پایین تر آن ها نسبت به تعرفه های مخابراتی است.

آیا این خطوط شامل استفاده های خانگی هم می شود؟

پاسخ به این پرسش مثبت است. خطوط تلفن اینترنتی در هر جایی که دسترسی به بستر اینترنت میسر باشد امکان استفاده را خواهند داشت. کاربران خانگی به راحتی میتوانند از طریق اینترنت ADSL، TDLTE و یا PTP از امکانات این خطوط بهره مند گردند. مجتمع ها و پاساژهای تازه تاسیس که به هر علت امکان استفاده از خطوط مخابراتی را ندارند، می توانند از طریق راه اندازی اینترنت مرکزی ساختمان، به صورت همزمان اینترنت و خط تلفن را در واحد اقامتی خود داشته باشند.

سایر تلفن ها با پیش شماره 9 را می توانید در مقاله «پیش شماره 9 تهران متلعق به کجاست؟» ببینید

سوالی دارید؟ اینجا کلیک کنید.

نیاز به مشاوره دارید؟

همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

مدیر سایت
تلینا مرجعی جهت معرفی و خرید سرویس‌های تلفنی نسل جدید می‌باشد. با کمک تلینا می‌توانید تمامی اطلاعات مورد نیازتان از جمله قیمت‌ها، نحوه سرویس‌دهی‌، مزایا، معایب و … هر اپراتور تلفن ثابت را بررسی و مقایسه نموده و هوشمندانه خرید کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    همین الان فرم زیر را پر کنید ...

    اگر تمایل دارید دموی نرم افزار را برایتان ارسال کنیم.