پیش شماره ۹۱۰۱ و ۹۱۳۰ متعلق به کجاست؟

پیش شماره ۹۱۰۱ و ۹۱۳۰ متعلق به کجاست؟

در بلاگ 2019/08/15

اگر با پیش شماره ۹۱۰۱ یا ۹۱۳۰ با شما تماس گرفته اند و احتمالا کنجکاو شده اید بدانید که این چه نوع شماره ای ایست و متعلق به کجاست، در ادامه ی این مقاله همراه ما باشید.

نسل جدید از خطوط تلفن ثابت که با عنوان تلفن اینترنتی شناخته می شوند، بر اساس مجوز FCP سازمان تنظیم مقررات رادیویی که در سال ۹۴ به مجموعه های واجد شرایط اعطا گردید، قابلیت استفاده یافت و مورد بهره برداری قرار گرفت.

از جمله مجموعه هایی که توانستند مجوز بهره برداری از خطوط تلفن ثابت شبکه های نسل جدید NGN را به دست آوردند، شرکت انتقال داده های آسیاتک بود. بر اساس آنچه از سوی سازمان تنظیم مقررات تعیین گردید، امکان بهره برداری از پیش شماره ۹۱۰۱ و ۹۱۳۰ برای این مجموعه فراهم شد. از آنجا که شماره تلفن های اینترنتی به صورت هشت رقمی قابل استفاده است، این اپراتور در فاز اول مجاز به بهره برداری از بلوک ۱۰ هزارتایی شماره شد. به این صورت که بعد از کد استان پیش شماره ۹۱۰۱ و ۹۱۳۰ قرار می گیرد و بعد از آن چهار شماره قابل تعیین است. در حال حاضر این پیش شماره ها برای اکثر استان های کشور قابلیت دریافت و استفاده را دارد.

چه مجموعه هایی از پیش شماره ۹۱۰۱ و ۹۱۳۰ استفاده می کنند؟

در بیشتر مواقع مجموعه های تجاری و سازمانی از خطوط تلفن آسیاتک استفاده می کنند. مهم ترین دلیل برای این موضوع نیز آن است که این مجموعه ها قادر هستند تا با استفاده از یک پیش شماره، تعداد مکالمات همزمان زیادی داشته باشند و این موضوع بسیار راه گشای آن هاست. یکی دیگر از دلایلی که مجموعه های تجاری و سازمانی را به سمت استفاده سوق می دهد، هزینه ی مکالمه ی نسبتا پایین تر آن ها نسبت به تعرفه های مخابراتی است.

آیا این خطوط شامل استفاده های خانگی هم می شود؟

پاسخ به این پرسش مثبت است. خطوط تلفن اینترنتی در هر جایی که دسترسی به بستر اینترنت میسر باشد امکان استفاده را خواهند داشت. کاربران خانگی به راحتی میتوانند از طریق اینترنت ADSL، TDLTE و یا PTP از امکانات این خطوط بهره مند گردند. مجتمع ها و پاساژهای تازه تاسیس که به هر علت امکان استفاده از خطوط مخابراتی را ندارند، می توانند از طریق راه اندازی اینترنت مرکزی ساختمان، به صورت همزمان اینترنت و خط تلفن را در واحد اقامتی خود داشته باشند.

سوالی دارید؟ اینجا کلیک کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.