خط E1 چیست؟ هزینه راه‌اندازی خط تلفن ایوان مخابرات چقدر است؟

خط تلفن E1 ایوان

خطوط تلفن آنالوگ یا شهری در حالت عادی امکان برقراری یک تماس همزمان را دارند، یعنی در صورتی که خط به هر علت مورد استفاده قرار بگیرد، امکان برقراری تماس توسط افراد دیگر میسر نیست و همچنین اگر کسی با آن شماره تماس بگیرد، بوق مشغولی برای ایشان پخش می گردد. البته پیشتر امکانی از سوی مخابرات ارائه می شد تا در صورت مشغولی خط مورد استفاده، تماس بر روی سایر خطوط برقرار شود که البته آن نیز خالی از چالش نبود.

خط تلفن E1 ایوان چیست؟

خط تلفن E1 ایوان از جمله خطوط دیجیتال به شمار می رود. بر روی هر خط تلفن E1 ایوان امکان برقراری 30 تماس همزمان میسر است. در خط تلفن E1 ایوان تعداد کانالها عملا 32 تاست که 2 تای آنها برای کارهای سیگنالینگ و همزمان سازی استفاده می شود و 30 تا از کانال ها قابل استفاده هستند. مهم ترین عامل شناسایی خطوط ایوان در تعداد ارقام شماره آنهاست. خطوط ایوان دارای شماره های 4 یا 5 رقمی با کد استانی مخابرات منطقه مورد نظر هستند.

راهنمای درخواست شماره ایوان با کدهای 4 و 5 رقمی

شماره 4 رقمی:

این خطوط دارای یک شماره تماس تلفن ثابت با طول 4 رقم هستند. برای برقراری ارتباط با این خطوط تنها گرفتن 4 عدد شماره کفایت می کند. از مهم ترین مزایای خطوط تلفن 4 رقمی ایوان، به خاطر سیردن و یادآوری سریع شماره برای انجام امور تجاری و فروش است و در انجام امور خدماتی و تبلیغاتی به کار می رود.

کد چهار رقمی خطوط ایوان به صورت یک طرفه و دوطرفه قابل واگذاری هستند. خطوط ایوان 4 رقمی امکان برقراری تماس همانند سایر خطوط تلفن را دارند و تعرفه آنها همانند خطوط تلفن شهری است.

خطوط ایوان با سرشماره 4 رقمی دارای مالکیت نیستند و به صورت اجاره ای قابل واگذاری هستند. هزینه اجاره سالیانه این خطوط برای شرکت و سازمان ها بر اساس قابلیت های مورد نیاز و میزان رند بودن سرشماره از حدود 4 تا 20 میلیون تومان قابل واگذاری هستند. این قیمت بر اساس تعرفه سال 97 و بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده محاسبه شده است.

شماره 5 رقمی:

این خطوط دارای یک شماره تلفن ثابت با طول 5 رقم هستند. برای برقراری ارتباط با این خطوط تنها گرفتن 5 رقم شماره کفایت می کند و همچون خطوط تلفن 4 رقمی دارای مزایایی از جمله با خاطر سپردن و یادآوری سریع است و برای انجام امور تجاری، خدماتی و تبلیغاتی به کار می رود. این خطوط به صورت یکطرفه و دوطرفه قابل واگذاری هستند و تعرفه مکالمه آنها مانند خطوط تلفن شهری است.

مشترکین خطوط تلفن ایوان با سرشماره 5 رقمی می توانند با اضافه کردن سه رقم داخلی به عدد سرشماره، از 0 تا 999 شماره هشت رقمی تولید و استفاده کنند. در این حالت سر شماره به عنوان عدد ثابت و داخلی ها به عنوان شماره های متغیر قابل شماره گیری هستند و در صورتی که فردی با سرشماره به همراه داخلی تماس بگیرد، مستقیما و بدون صرف وقت، تماس برقرار می گردد. این امکان برای سازمان ها و شرکت های بزرگ بسیار کاربردی است.

خطوط تلفن E1 ایوان با سرشماره 5 رقمی دارای مالکیت نیستند و همانند خطوط 4 رقمی به صورت اجاره سالیانه واگذار می گردند. هزینه اجاره این خطوط برای شرکت های و سازمان ها بین 500 هزار تا 2 میلیون تومان متغیر است. این قیمت بر اساس تعرفه سال 97 و بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده محاسبه شده است.

لینک E1 – PRI

ارتباطی دیجیتال است که بین مشترک و مرکز مخابراتی برقرار می شود. هر لینک ایوان امکان برقراری 30 تماس همزمان را داراست و به همین خاطر برای مشترکین پر مصرف به کار می رود. تعریف شماره تلفن 4 تا 8 رقمی روی بستر لینک ایوان امکان پذیر است.

برای راه اندازی لینک ایوان، به سیستم مرکز تلفن با امکان دریافت لینک ایوان و یک دستگاه مودم hdsl مورد نیاز است. تامین سیستم مرکز تلفن و دستگاه مودم بر عهده خود مشترک است.

مبلغ 500 هزار تومان بابت نصب لینک در لحظه ثبت نام و 900 هزار تومان آبونمان سالیانه برای نگهداری لینک ایوان از مشترک دریافت می گردد.

نیاز به مشاوره دارید؟

همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

علی هوشمند مقدم

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    همین الان فرم زیر را پر کنید ...

    اگر تمایل دارید دموی نرم افزار را برایتان ارسال کنیم.