بلاگ

الو ایران چیست؟

در بلاگ ۱۳۹۸/۰۳/۰۱

الو ایران

الو ایران چیست؟

در حدود سال ۱۳۹۱ با مجوز سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور برای اولین بار در کشور اپراتوری با نام الو ایران در شهر مشهد شروع به فعالیت کرد. مقرر شد الو ایران به عنوان اپراتور دوم تلفن ثابت و اولین ارائه دهنده خدمات ویپ در ایران سرویس های خود از جمله خطوط ویپ و سیپ ترانک را بر بستر شبکه های NGN واگذار کند. به دلیل جدید بودن سرویس و مزایای سرویس های ویپ، این سرویس در مشهد با استقبال گسترده مواجه شد.

سرشماره این اپراتور ۹۴۱ بود که با همسان سازی شماره های استان به ۹۴۱۱ تغییر یافت. این اپراتور در طول عمر خویش فراز و نشیب های زیادی را تجربه کرد که تغییر نام چند باره آن به نام های الو ایران، مکتل و مگتل مشکلات را حل نکرد. بیشترین تمرکز این اپراتور بر قابلیت جابجایی بخاطر آی پی بودن و همچنین مکالمات تصویری بود. سرانجام با انحلال داخلی این اپراتور مجوز خطوط تلفن ثابت به اپراتورهای FCP واگذار شد.

به لطف تکنولوژی با کاهش هزینه های تحمیل شده به اپراتور، تعرفه واگذاری و مکالمات در اپراتورهای ویپ پایین از مخابرات بوده و هست. تعرفه مکالمات در الو ایران بر اساس پکیج های ماهیانه بود که در بسته های ۷۵۰، ۱۰۰۰ و ۱۵۰۰ دقیقه مکالمه با پیش شماره صفر در ماه محاسبه میشد. همچنین مکالمه مازاد نیز مقرون به صرفه تر از مخابرات در آن زمان بود.

الو تهران چیست؟

مدتی بعد شرکت ضحی کیش با سرشماره ۹۶۸۶ و ۹۶۶۶ در تهران با نام تجاری الو تهران شروع به فعالیت نمود که مشابه سرویس الو ایران سیپ ترانک و خطوط ویپ را ارائه می نمود. این سرویس ها نیز بدون محدودیت روی پهنای باند و صرفا با معرفی آی پی استاتیک واگذار میگردید.

در حال حاضر اپراتورهای FCP از جمله شاتل، آسیاتک، صبانت، رسپینا، پیشگامان و … سرویس تلفن ثابت مبتنی بر ویپ را ارائه می نمایند.

برای خرید سرویس های ویپ می توانید از سایت تلینا استفاده نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *